Šeštadienis , 20 liepos 2024
Pagrindinis / Technologijos / Saulės elektrinių įrengimas

Saulės elektrinių įrengimas

Šiandien bet kuris žmogus turintis bent kiek didesnį stogo plotą ar laisvos vietos sklype gai turėti savo nuosavą saulės elektrinę. Tapti iš dalies nepriklausomu nuo elektros tinklų yra labai gerai, tai aktualu ne tik gyventojams bet ir privačioms įmonėms bei valstybinėms įstaigoms. Koks yra pasirinkimas ir kaip įrengiamo saulės elektrinės?

Saulės elektrines gnaudojamos namams ir įmonių patalpoms šildyti bei ruošti vandenį. Dienos metu energija aprūpina visus namo įrenginius iš saulės sukurtos energijos, o naktį elektra imama iš specialių talpų kurioje sukaupiamas šilumos rezervas. Energijos suvartojimą galima stebėti valdymo skydelyje, kiek elektros generuojama ir sunaudojama. Viršijus saulės energijos tiekimo galimybes automatiškai elektra pašildymui bus paimama iš bendro elektros tinklo arba naudojamas kitas šildymo būdas.

Saulės elektrinės įrengimas yra elementarus, ant stogo tvirtinamas saulės modulis ir inverteris kurio tipas gali būti on-grid arba off-grid, kaip minėjome nuo prisijungimo prie el.tinklo būtinybės. Saulės elektrinių galingumas prasideda nuo paprasčiausių 3 kW ir 10 kW galingumo sistemomis kurios jau gali aprūpinti šiluma dideles patalpas ir tiekti karštą vandenį gamybinėms reikmėms. Kokios saulės elektrinės dažniausiai parduodamos mūsų šalyje galite sužinoti apsilankę parduotuvėje https://namams24.lt/lt/15-fotovoltines-saules-elektrines. Montuojant saulės sistemą ant stogo reikia apžiūrėti ir įsitikinti, kad stogo dangoje nėra pažeidimų, ar stogo danga nėra per sena tam kad vėliau nekiltų problemų. Sistema įrengiama tvirtinant specialiais laikikliai su hermetiškais tvirtinimo elementais, ant bėgelių tvirtinami saulės moduliai kurie tarpusavyje sujungiami į vieną plokštumą. Tvirtinimo būdas priklauso nuo to kokia yra jūsų namo stogo danga. Saulės elektrinę būtina įžeminti, tai galima padaryti dviem būdai, naudoti jau esamą įžeminimo laidą prie kurio pajungta elektros sistema arba nutiesti atskirą įžeminimo laidą skirtą vien tik saulės elektrinės sistemai.

Nors saulės elekirinės montavimas ir naudojimas yra paprastas ir nekeliantis rūpesčių, nereikia pamiršti , kad apžiūrą reikia atlikti nuolat. Tam kad sistema veiktų efektyviai pastoviai apžiūrėkite ir nuvalykite suskaupusį purvą, medžių lapus ar kitokias šiukšles. Atidžiai apžiūrėkite ar nėra suskilusių modulių, jei reikia pakeisti sistemos detales, stenkitės naudoti to paties gamintojo, parinktas pagal atitinkamas technines savybes.

Taip pat skaitykite

Kaip dirbtinis intelektas pakeis knygų rašymą ir skaitymą?

Dirbtinis intelektas (AI) jau pradeda keisti būdą, kaip žmonės rašo, skaito ir netgi interpretuoja knygas. ...