Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Įvairenybės / Saulės kolektoriai: naudingumo koeficientas Lietuvoje

Saulės kolektoriai: naudingumo koeficientas Lietuvoje

Lietuviai metai iš metų ieško vis modernesnių šaldymo būdų. Kadangi namus šildyti reikia vos ne ištisus metus – norisi atrasti tiek lengvai prižiūrimą, tiek nedaug energijos reikalaujantį prietaisą. Modernūs saulės kolektoriai labai intensyviai populiarėja mūsų šalyje. Nepaisant to, kad kai kurie vis dar tikina, kad kolektoriai nėra veiksmingi, kadangi mūsų šalyje saulės yra gana mažai, visgi, kiekvienas, kuris pasinaudojo galimybe džiaugiasi, kad šiltą vandenį bei šilumą namuose turi visiškai nemokamai.

siliconsolar.com nuotr.
siliconsolar.com nuotr.

Modernūs saulės kolektoriai pigiau suteikia galimybę beveik visiems įsigyti šį prietaisą ir pamiršti problemas susijusias su namų šildymu. Svarbiausia, kad pačios įrangos kaina krenta tiesiog akyse, o efektyvumas – auga. Modernios technologijos prisideda prie to, kad gyvenimas pasaulio gyventojams būtų kuo paprastesnis ir malonesnis.

Kaip atrasti tinkamiausią saulės kolektorių?

Modernūs saulės kolektoriai pigiau vilioja lietuvius pasinaudoti galimybe namus šildyti kur kas mažesnėmis išlaidomis. Tiesa, labai svarbu įvertinti visas skirtingas namų apšildymo galimybes, kadangi galbūt šilumos išgausite daugiau, tačiau jeigu namai nebus sandarūs – ji paprasčiausiai išeis. Stogo apšiltinimo galimybės, kaip ir grindų bei fasadų, labai plačios. Svarbiausia konsultacija su profesionalu, kuris gali patarti, kas labiausiai tinka konkrečiai Jūsų atveju.

Modernūs saulės kolektoriai pigiau gali būti pasirenkami pagal daugelį kriterijų. Labai trumpai paminėsime pagrindinius. Tačiau nepamirškite, kad konsultacija su profesionalu yra geriausias būdas pasirinkti teisingai.

  • Pirmiausia reikia tiksliai įvertinti kur stovės saulės kolektoriai. Jau vien tai gali padėti sukonkretinti, koks saulės kolektorius tinka labiausiai.
  • Nusistatykite savo biudžetą. Tai gali kiek palengvinti ir pagreitinti paieškas
  • Kolektorių kiekis ir dydis priklausomai nuo to, kokio dydžio patalpas planuojate apšildyti ir kiek žmonių naudosis pašildytu vandeniu.
  • Kol vieni kolektoriai labiausiai tinka tik vandens pašildymui, tuo tarpu kiti dažniausiai pasirenkami dėlto, kad jais norima apšildyti visus namus. Taigi, dėl konkretaus pasirinkimo rekomenduojame pasitarti su profesionalu. Jis įvertins Jūsų poreikius ir patars, kuris kolektorius geriausiai atitinka Jūsų poreikius.

Ar man tikrai naudinga įsigyti saulės kolektorių?

Saulės kolektorių naudą supranta visi. Ne tik sau, tačiau ir gamtai, o kiekvieno mūsų atsakomybė rūpintis aplinka, kurioje gyvename. Visgi, dalis žmonių vis dar pergyvena, kad Lietuvoje per mažai saulės, todėl kolektoriai gali būti per mažai įkaitę. Tokiu atveju ir nauda bus nedidelė.

Pirmiausia naudinga panaikinti mitą, kad saulės kolektoriai veikia tik tokiu atveju, kai sulaukia tiesioginės saulės spindulių. Tai nėra visiškai tiesa. Modernūs saulės kolektoriai sukurti taip, kad įšiltų net ir tokiu atveju, jeigu saulė slepiasi po debesimis. Taigi, jų funkcionalumo galimybės kur kas platesnės nei daugelis galvojo.

Kolektoriai labai sėkmingai įkaista net ir žiemos metu. Apskritai, kiekvienas atvejis labai individualus. Jeigu Žemaitijoje saulės kolektoriai rekomenduojami, tai Lietuvos pietuose saulės būna gana mažai, tad jie ne tokie funkcionalūs ir nėra pajėgus apšildyti labai didelių pramoninių pastatų. Sakote paradoksas? Tikrai taip. Jeigu nusprendėte, kad kolektorius Jums reikalingas – rekomenduojame pasitarti su profesionalais, kurie ne tik patars, kokį geriausia rinktis, tačiau ir padės apspręsti, ar Jums jo reikia apskritai.

Taip pat skaitykite

Acana sausas maistas šunims: šunų maistas su kokybiškais ingredientais

Acana sausas maistas šunims iš dokrinesa.lt yra išskirtinis pasirinkimas tarp gyvūnų savininkų, ieškančių aukščiausios kokybės ...