Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Pramogos / TOP 10 įdomiausių lankytinų vietų pasaulyje

TOP 10 įdomiausių lankytinų vietų pasaulyje

Visi keliautojai (ir ne tik) žino, kad pasaulis kimšte prikimštas nuostabiausių vietų, pastatų ir objektų, kuriuos norisi aplankyti. Tik kaip suspėti? Juk jų tiek daug, o kai kurios taip toli, kad viską gyvai pamatyti tiesiog neįmanoma. Gerai, kad bent truputį to grožio galima pajausti žvelgiant į objektyvo sustabdytas akimirkas. Siūlau pažvelgti, į kokias lankytinas vietas labiausiai rekomenduoja pasaulio turistai! Gal kažkur jau lankeisi? O gal susigundysi nuvykti ten, kur dar nebuvai? Štai TOP 10 kelionių krypčių kuriso tikrai patiks:

Ankor Vatas – didžiulis induistų šventyklos kompleksas Ankoro mieste, Kambodžoje. Pastatyta khmerų karalių paliepimu IX–XV a., ši šventykla ne tik yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą, bet ir yra tikras šalies simbolis, vaizduojamas netgi ant valstybinės vėliavos.

Machu Picchu – oi, kiek žmonių žinau, kurie svajoja čia nuvykti. Sakė man, kad dėl to galėtų ir kelis metus iš eilės nevažiuoti atostogauti 🙂 Drastiška, bet galima suprasti. Šie inkų XV–XVI a. tvirtovės griuvėsiai stūkso Peru, Maču Pikču kalno šlaite, daugiau nei 2 km aukštyje virš jūros lygio! Įspūdingi vaizdai + viena garsiausių pasaulio istorinio vietų = visą gyvenimą nepamirštami įspūdžiai!

Tadžmahalas – ar bereikia komentarų? Na, nebent negirdėjusius supažindinti su labai gražia šio statinio istorija. Juk tai ne šiaip sau išdygusi grožybė. Imperatoriaus paliepimu Tadžmahalas buvo pastatytas kaip mauzoliejus jo mylimos žmonos garbei. Kokie jausmai turėjo rusenti valdovo širdyje, kad tokį grožį sutverti panoro…

Kelionių akademijos keliautojai ir skaitytojai žino, jog Jungtiniai Arabų Emyratai užburia kiekvieną. Nuolat augantys didžiuliai pastatai, nepakartojami interjerai, prabangūs automobiliai. Ši šalis – nuolat stebinanti! O vienas tokių „stebuklų” stovi Abu Dabyje. Šeicho Zaido Didžioji mečetė – akinančio sniego baltumo šedevras, vieni didžiausių maldos namų, pastatyti norint suvienyti labai kultūriškai skirtingus pasaulio musulmonus, apjungti modernumą ir tradicijas, meną bei architektūrą.

Sagrada Família – jokia kelionė į Barseloną nebūtų pilnavertė, jei nebūtų aplankytas šis, įspūdingo dydžio ir grožio architektūrinis paminklas! Ši katedra – garsiausiais žymaus architekto Antoni Gaudi kūrinys. Kiekvienas statinio elementas čia išreiškia kokį nors religinį motyvą, kadangi pati katedra buvo skirta Šventajai Šeimai pagerbti.

Šv. Petro Bazilika – katalikų šventovė ir krikščionybės epicentras. Pirmoji bažnyčia čia buvo pastatyta 324 m., o XVI a. ji išaugo į įspūdingą baziliką, papuoštą Michelangelo kupolu. Įdomus dalykas – šios bazilikos kupolas yra 136 metrų aukščio, o popiežiaus altorius bazilikoje išliko nuo pat XVI a.

Milano katedra – tikras architektūros stebuklas! Viena didžiausių pasaulyje gotikinė katedra, kurioje telpa 40 tūkst. žmonių, o jos statyba užtruko net 500 metų! Katedrą puošia daugybė nuostabių raižytų statulų ir bokštų. Tiek daug statulų nėra nė ant vieno kito pastato pasaulyje! Viso jų čia – daugiau nei 3 tūkst.!

O dabar kiek kitokia vietelė… Įspūdingos gamtos ar meniškos architektūros čia nerasi, tačiau Alkatrazas yra tikrai viena įdomesnių vietų, kurią galima aplankyti. Vienas garsiausių maksimalaus saugumo kalėjimų pasaulyje, iš visų pusių supamas vandens, o istorijos apie bandymus iš čia pabėgti ne kartą vertė žiūrovus įtemptai žvelgi į televizoriaus ar kino teatro ekraną. Dabar kalėjimas yra nebeveikiantis, o jame įsikūrė muziejus, pritraukiantis apie 1,5 milijono lankytojų per metus.

Kai kalba pasisuka apie Rio de Žaneirą, mintyse pirmiausiai iškyla du dalykai – ritmingas ir spalvingas karnavalas bei iš įspūdingo aukščio į miestą žvelgianti Kristaus Atpirkėjo statula. Beveik 40 metrų aukščio, ant Korkovado kalno stūksanti statula populiarumu drąsiai gali lygiuoti su brazilišku futbolu. Tik pažvelk į nuotrauką! Net neaišku, kas įspūdingiau atrodo – statula, ar prieš akis atsiveriantis vaizdas.

Auksinių vartų tiltas – viena San Francisko vizitinių kortelių. Atrodo paprastas dalykas – pervažiuoti tiltą automobiliu, o kiek įspūdžių palieka! Važiuoji, o apačioje plyti nuostabus vandens ruožas. Vienas tų dalykų, kuriuos norisi bent kartą patirti gyvenime!

Taip pat skaitykite

Kaip internetu išsinuomoti mikroautobusą

Jei jus šiuo metu domina, kaip internetu išsinuomoti mikroautobusą, turėtumėte nepamiršti, kad šiuolaikinėje rinkoje yra ...