Pirmadienis , 3 spalio 2022
Pagrindinis / Verslas / Virtuvės apšvietimas: kokius šviestuvus pasirinkti ir kaip juos suderinti

Virtuvės apšvietimas: kokius šviestuvus pasirinkti ir kaip juos suderinti

Virtuvės apšvietimo formavimas tampa ypatingai svarbia užduotimi, kadangi šioje svarbioje būsto erdvėje paprastai praleidžiama labai daug laiko – ne tik gaminant maistą ir valgant, tačiau taip pat ir bendraujant su namiškiais bei svečiais. Todėl jei norite imtis virtuvės interjero kūrimo ir keliate sau ne vieną klausimą, susijusį su šios erdvės apšvietimu, pats metas į pagalbą pasitelkti kelis praktiškus patarimus.

Tikslinis apšvietimas

Formuojant virtuvės apšvietimo planą, labai svarbu nepamiršti apie tikslinį apšvietimą, pvz., po virtuvės spintelėmis įmontuojamus šviestuvus. Tokiu būdu galėsite būti tikri, kad maisto gaminimui skirtos erdvės bus optimaliai apšviestos ir jose nebus jokių šešėlių. Tam gali puikiai pasitarnauti ir LED juostelių profiliai (https://e-sviestuvai.lt/190-profiliai).

Įmontuojami šviestuvai

Jei renkatės įmontuojamus šviestuvus, būkite tikri, kad juos pasitelksite tik tose virtuvės vietose, kuriose šviesa yra būtina. Tai reiškia, kad įmontuojamų šviestuvų vieta privalo būti pasirenkama atsižvelgiant į tai, ką norima apšviesti.

Virtuvės sala

Jei turite virtuvės salą, tuomet tai neabejotinai taps pagrindine jūsų virtuvės vieta ir pačiu centru, kurį tiesiog būtina apšviesti. Tai galite padaryti įvairiais būdais – tiek įmontuojamais LED šviestuvais, tiek ir dekoratyviais pakabinamais šviestuvais, kurie būtų sumontuoti tiesiai virš virtuvės salos. Žinoma, svarbu, kad pakabinami šviestuvai būtų ir optimalaus aukščio, pilnai apšviečiantys visą virtuvės salą.

Aukštos lubos

Tais atvejais, kai virtuvės lubos būna aukštos, vertėtų virš virtuvės salos rinktis pakabinamus šviestuvus, kurie kabėtų kur kas žemiau, tokiu būdu vizualiai sumažinant virtuvės lubų aukštį. Tai ypač naudingu sprendimu tampa atviro plano virtuvėje. Taip pat kartu tarp pakabinamų šviestuvų lubose galite panaudoti ir įmontuojamus šviestuvus, tokiu būdu užtikrinant puikų tikslinį apšvietimą visai virtuvės salai.

Pasitelkite papildomus apšvietimo sluoksnius

Norėdami virtuvės erdvei suteikti daugiau originalumo ir žavesio, pasitelkite papildomus apšvietimo sluoksnius. Tai reikšmingai papildytų jūsų virtuvės interjerą ir šioje erdvėje vyraujančiai atmosferai suteiktų daugiau jaukumo. Tam puikiai tiktų LED juostelių profiliai – juos galite pasitelkti tiek po virtuvės sala, tiek ir po spintelėmis.

Stoglangiai

Jei jūsų virtuvės erdvėje yra stoglangių ir pastarieji yra ganėtinai dideli, pagalvokite apie galimybę juos apšviesti, pasitelkiant LED juostelių profilius. Tai užtikrintų, kad nakties metu stoglangiai neatrodytų lyg juodos ertmės. Tokio apšvietimo dėka stoglangiai taip pat taptų ir didelę įtaką bendram virtuvės interjerui turinčiomis detalėmis.

Apšvietimo valdymas

Iki šiol jūsų virtuvėje buvo vos vienas šviesos jungiklis, leidęs šviesą įjungti ir išjungti? Tačiau tai nesuteikia jokio lankstumo ir patogumo – jau nekalbant apie negalėjimą kontroliuoti šviesos ryškumo. Jei sluoksniuosite virtuvės apšvietimą, skirtingose virtuvės vietose pasirinkdami skirtingo tipo šviestuvus, turėtumėte pasirūpinti ir skirtingais šviesos jungikliais. Tai suteiktų jums galimybę atsižvelgiant į skirtingus poreikius naudoti ir atitinkamus šviestuvus.

Be to, šiuolaikinis apšvietimo projektavimas yra neįsivaizduojamas ir be šviesos reguliatorių (dimerių) pasitelkimo. Tokiu būdu jūs suteiksite sau galimybę padidinti arba sumažinti skirtingų šviestuvų skleidžiamos šviesos ryškumą, kartu nulemiant ir virtuvėje vyraujančią atmosferą bei įtakojant bendrą nuotaiką. Minėti šviesos reguliatoriai nėra vieninteliai, kuriuos galite naudoti. Galite pasitelkti ir šiuolaikines apšvietimą reguliuoti padedančias sistemas, kurias galima valdyti nuotoliniu būdu. Tai suteiktų dar daugiau lankstumo ir patogumo koreguojant savo virtuvės apšvietimą.

Taigi, jei norite, kad jūsų virtuvė taptų funkcionalesnė, patogesnė ir jaukesnė, tinkamas apšvietimas yra būtinas šiai svarbiai jūsų būsto erdvei.

Taip pat skaitykite

Dažniausios eksporto klaidos, kurių reikia vengti

Vienas iš būtinų žingsnių siekiant plėtoti verslą – plėstis iš vietinės rinkos į tarptautines rinkas, ...