Sekmadienis , 21 balandžio 2024
Pagrindinis / Sportas ir sveikata / Vitaminai, kurių reikia mūsų odai

Vitaminai, kurių reikia mūsų odai

Kai sveikatos ir grožio rinka šiandien taip sparčiai auga, neretai gali atrodyti pernelyg sudėtinga suprasti, kokie gi vitaminai iš tikrųjų yra būtini mūsų odos sveikatai, būklei ir grožiui palaikyti. Todėl atrinkome jums keletą svarbių vitaminų, kuriuos būtina suteikti savo odai, jei norite, kad ji išliktų graži, sveika ir spindinti.

Vitaminas A

Vitaminas A yra vienas iš labai svarbių vitaminų, kuris turi įtakos kiekvienam odos sluoksniui. Kai odai trūksta vitamino A, ji tampa sausa, niežtinti ir šerpetojanti. Jis veikia kaip antioksidantas ir gali užkirsti kelią kenksmingų ultravioletinių (UV) saulės spindulių žalai. Vitaminas A jungiasi prie mūsų odos ląstelių receptorių ir sustiprina epidermį.

Dažniausiai odos priežiūros priemonėse naudojamas vitaminas A yra stiprus jo darinys – retinolis. Jis skatina odos ląstelių apykaitą, padeda kovojant su akne, mažina hiperpigmentaciją ir smulkias raukšles. Tačiau reikia nepamiršti, kad retinolis yra labai intensyvus ir gali dirginti odą, pvz., sukelti paraudimus, sausumą ir kt. Todėl nusprendus retinolio produktą įtrauktą į savo kasdienę odos priežiūrą, pradėti reikėtų nuo mažesnės koncentracijos preparato, o pajutus šalutinį poveikį, produktą reikėtų naudoti rečiau. Be to, nenaudokite retinolio ryte, nes dėl jo oda tampa jautresnė saulės spinduliams.

Vitaminas C

Vitamino C mūsų odoje natūraliai yra randama daug. Jis yra galingas antioksidantas, padeda išsaugoti mūsų odoje esantį kolageną, mažina saulės spindulių daromą žalą odos ląstelėms ir padidina apsaugos nuo saulės priemonių veiksmingumą. Kadangi jis vaidina svarbų vaidmenį kolageno gamybos procese, vitaminas C yra viena pagrindinių odos senėjimą stabdančių odos priežiūros priemonių sudedamoji dalis.

Todėl vitamino C savo sudėtyje turinčių produktų įtraukimas į kasdienę odos priežiūrą gali būti labai naudingas jūsų odos sveikatai ir išvaizdai. Vitamino C serumai ir kremai taip pat gali padėti sumažinti hiperpigmentaciją ir išlyginti veido spalvą.

Vitaminas D

Vitaminas D mūsų organizme yra gaminamas natūraliai, kai odą veikia saulės spinduliai. Jis atlieka svarbų vaidmenį formuojant tolygų odos atspalvį ir gali padėti gydant psoriazę. Tačiau jei dėl vitamino D būnate saulėje, turite būti labai atsargūs ir visuomet naudoti apsauginį kremą nuo saulės. Be to, saulėje neturėtumėte būti piko valandomis – nuo 10 iki 14 val., o saulėje praleidžiamas laikas neturėtų viršyti 10-15 min.

Vitaminas E

Vitaminas E yra svarbus antioksidantas, padedantis odą apsaugoti nuo saulės spindulių daromos žalos, sumažinant odos vėžio ir raukšlių susidarymo riziką. Vitaminas E kartu su vitaminu C padeda sustiprinti odos ląstelių sieneles.

Paprastai mūsų organizmas pakankamai vitamino E pasigamina natūraliai iš odos porose esančių riebalų (sebumo), tačiau jei oda sausa, siekiant, kad ji išlaikytų daugiau drėgmės, vitaminą E galima naudoti lokaliai. Tokiu būdu jis taip pat gali padėti gydant įvairias odos ligas, nudegimus, žaizdas ir randus, suteikiant odai įprastą struktūrą ir sveiką išvaizdą.

Vitaminas K

Vitaminas K yra būtinas organizmo kraujo krešėjimo procese, todėl atlieka svarbų vaidmenį gydant žaizdas ir sumušimus, strijas, randus, mažinant tamsias dėmes ir tamsius ratilus po akimis. Todėl vietiškai vartojamas vitaminas K gali pagreitinti žaizdų gijimo procesą ir greičiau atstatyti tinkamą odos būklę.

Ir tai nėra vieninteliai vitaminai, kurių reikia mūsų odai, todėl labai svarbu, kad atsižvelgtumėte į savo odos tipą, odos būklę, amžių ir kitus individualius veiksnius, suformuodami optimalią ir veiksmingą kasdienę odos priežiūrą.

Taip pat skaitykite

Kodėl verta įsigyti CBD?

Interneto forumuose aptinkame, kad žmonės vis ieško skirtingų vaistų ir eksperimentuoja, kad tik galėtų pagerinti ...