Antradienis , 5 gruodžio 2023
Pagrindinis / Gyvenimas / Festivalis Šalčininkuose kviečia visus pabendrauti iš širdies į širdį

Festivalis Šalčininkuose kviečia visus pabendrauti iš širdies į širdį

Šių metų gegužės 30 dieną 15.00 valandą Šalčininkų miesto parke Tarptautinis gyvosios muzikos festivalis „Iš širdies į širdį”.

Artūras Dubaka, Mihail Tselkovik ir grupė „Lombard”(Baltarusija), Aleksandras Makejevas, Gediminas Storpirštis, Denis Patrick McLaughlin (Š. Airija), Adam Andryszczyk (Lenkija), Šarūnas Mačiulis ir „Poliarizuoti stiklai” akustiškai, grupė „Arbata“ akustiškai, Liuba Nazarenko, Žilvinas Ališauskas, Mykolas Jakubauksas bei Augustas Lapinskas, Nemenčinės Gedimino gimnazijos grupė ,,Laisvės skrydis”, Širvintų L. Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos dainuojamosios poezijos ansamblis.

Tarptautinis gyvosios muzikos festivalis „Iš širdies į širdį” Šalčininkų miesto parke prasidės šį šeštadienį, gegužės 30 dieną, 15.00 valandą. Jame pasirodys jau pripažinti ir tik pripažinimo link kelią besiskiriantys atlikėjai, taip pat svečiai iš Lenkijos, Baltarusijos, Šiaurės Airijos bei Vilnijos krašto gimnazijų jaunieji atlikėjai.

Trečius metus festivalį rengiančiai VšĮ BARDAI LT, išskirtinai populiarinančiai „gyvąją” muziką, labai svarbu per kultūrinį, muzikos dialogą skatinti Vilnijos regiono jaunimo susibendravimą, siekiant kūrybiško draugingumo bei saviraiškos laisvės. Pasak aktoriaus, bardo Gedimino Storpirščio, vieno iš šio festivalio rengėjų bei dalyvių, muzika ir poezija padeda susikalbėti ne tik kuriantiems, bet ir kūrybos vaisiais besinaudojantiems žmonėms – nemažai daliai visuomenės. Svarbiausia – tiesti stiprius tiltus į jų širdis.

Šis festivalis – tai vienintelis tokio pobūdžio gyvosios muzikos festivalis Vilnijos krašte.

Muzikos festivalis
organizatorių nuotr.

Tądien kartu su žinomais Lietuvos atlikėjais bei svečiais iš Baltarusijos, Lenkijos, Šiaurės Airijos pasirodys ir Vilnijos krašto savivaldybių jaunieji bardai. Jie čia pateko neatsitiktinai – išgirsti renginių ciklo „Dainių dialogai Vilnijos krašte” metu, vėliau dalyvavę atrankos ture Šalčininkuose. Ir tik tai čia, geriausiai pasirodę, buvo pakviesti dalyvauti Tarptautiniame gyvosios muzikos festivalyje „Iš širdies į širdį”. Tai Augustas Lapinskas (Riešės gimnazija), Nemenčinės Gedimino gimnazijos grupė „Laisvės skrydis” bei Širvintų Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazijos ansamblis.

Festivalyje pasirodys svečiai iš trijų valstybių. Adam Andryszczyk iš Lenkijos, yra aktyvus dainuojamosios poezijos žanro propaguotojas šioje valstybėje. Atlieka savo kūrybos dainas, be to – yra ir rašytojas. Už nuopelnus Lenkijos kultūrai apdovanotas garbingais Lenkijos Respublikos apdovanojimais. Svečių iš Baltarusijos Michailo Celkovik ir grupės „Lombard” kūriniai – tarsi be rėmų, čia nėra konkrečios stilistikos. Jų dainos – it skirtingi daiktai, kiekvienas jų pasakojantis savo istoriją, čia pat, koncerte virstančią realiu įvykiu lombardo gyvenime. Bene labiausiai Lietuvoje žinomas Denisas McLaughlin‘as – atlikėjas iš Šiaurės Arijos. Jo kūryba kupina airiško folklioro, išmoningai apipinto paties Deniso muzikinėmis improvizacijomis. Svečias yra koncertavęs dainuojamosios poezijos festivaliuose „Purpurinis vakaras”, „Tai – aš”, surengęs ne vieną savo autorinį koncertą įvairiuose Lietuvos miestuose.

Gyvosios muzikos festivalyje „Iš širdies į širdį” taip pat pasirodys Šarūnas Mačiulis su grupe „Poliarizuoti stiklai”, grupė „Arbata”, Liuba Nazarenko, Gediminas Storpirštis, Aleksandras Makejevas, Žilvinas Ališauskas, Mykolas Jokubauskas, Artūras Dubaka.

Festivalyje viešės Lietuvos Respublikos Prezidentūros, Seimo bei Vyriausybės atstovai.

Be daugiau kaip keturias valandas būsiančio koncerto, susirinkusiųjų laukia ir daugiau įvairių pavasariškų pramogų.

VšĮ BARDAI LT informacija

Taip pat skaitykite

Pirties krosnelės. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirties krosnelės – prieš 15-20 metų Lietuvoje žmonių požiūris į pirtis ir jų krosneles buvo labai ...

Parašykite komentarą