Šeštadienis , 29 sausio 2022
Pagrindinis / Gyvenimas / Geros ir tvirtos sveikatos receptas

Geros ir tvirtos sveikatos receptas

Kiekvienas nori būti sveikas, tačiau tik mažuma yra linkę skirti daugiau laiko, dėmesio ir pastangų tam, kad išsiugdytų tinkamus sveikos gyvensenos įpročius, kuriuos pritaikytų savo kasdienybėje. Tačiau galima pasidžiaugti, kad bėgant metams vis daugiau žmonių nusprendžia atsigręžti į tai, kas yra sveika.

Raktas į gerą sveikatą yra daugybės skirtingų veiksnių, tokių kaip reguliarus fizinis aktyvumas, subalansuota mityba, streso valdymas, balansas tarp darbo ir laisvalaikio, geri santykiai, pasitikėjimas savimi ir kt., visuma. Ir nei vienas iš šių veiksnių negali būti nuvertintas ar pamirštas. Todėl jei jūs ieškote geros ir tvirtos sveikatos recepto, https://biofitus.lt/ pateikia keletą naudingų patarimų.

Vartokite pakankamai skysčių


Kaip išsaugoti gerą sveikatą? Visų pirma reikėtų vartoti pakankamai skysčių, kurie apsaugotų jūsų organizmą nuo dehidratacijos. Bėgant dienai yra būtina reguliariai gerti vandenį, kadangi organizmas vandenį praranda mums šlapinantis ir prakaituojant. Vanduo atlieka kelias labai svarbias funkcijas, tarp kurių yra bakterijų pašalinimas iš šlapimo pūslės, reikšminga pagalba virškinimo sistemai, maistinių medžiagų ir deguonies pernešimas į ląsteles, vidurių užkietėjimo prevencija ir elektrolitų pusiausvyros palaikymas.

Valgykite daug daržovių ir vaisių

Mūsų organizmas nuolatos turi būti aprūpinamas vitaminais ir mineralais. Mityba, kurioje yra pakankamai vaisių ir daržovių, užtikrina, kad mūsų organizmas gautų daug jam būtinų maistingųjų medžiagų. Visi vaisiai ir daržovės atlieka savo vaidmenį organizmui tiekiant įvairius vitaminus ir mineralus. Į savo kasdienės mitybos planą turėtumėte įtraukti daug ryškių spalvų daržovių ir vaisių, tokių kaip apelsinai, pomidorai, violetinės uogos ir lapinės daržovės, kadangi juose yra daug antioksidantų, kovojančių su įvairias ligas sukeliančiais laisvaisiais radikalais.

Vartokite daugiau liesos mėsos, neriebių pieno ir pilno grūdo produktų

Norint palaikyti gerą sveikatą labai svarbu pasirūpinti subalansuota ir sveika mityba. Vartojant pakankamai vaisių ir daržovių kartu reikia nepamiršti ir pieno produktų, mėsos, lęšių ir kitų ankštinių daržovių. Kad jūsų savijauta ir sveikata būtų geresnė, stenkitės rinktis neriebų pieną, jogurtą, sūrį, liesą mėsą, žuvį, ruduosius ryžius ir kt. Kalbant apie grūdinės kilmės produktus, rekomenduojama rinktis viso grūdo produktus, vengiant rafinuotų miltų ir grūdų, kuriuose yra gerokai mažiau maistingųjų medžiagų. Viso grūdo produktuose yra daug skaidulų ir maistinių medžiagų, užtikrinančių visavertę mitybą ir greitesnį sotumo jausmą. Tačiau jei esate subalansavę savo mitybą kasdien vartodami įvairius sveikus ir pilnaverčius maisto produktus, tačiau vis tiek nepajėgiate gauti pakankamai tam tikrų vitaminų ir mineralų, jų trūkumą galite kompensuoti maisto papildų pagalba. Tačiau maisto papildai niekuomet neturėtų tapti maisto pakaitalu.

Venkite riebaus maisto ir pusfabrikačių

Kuo šviežesnį maistą vartosite, tuo geriau jausitės. Greitas maistas ir pusfabrikačiai savo sudėtyje dažnai turi daug konservantų ir žalingų priedų, tokiu būdu užtikrinant, kad jų galiojimo laikas būtų kuo ilgesnis. Be to, juose gali būti ir didelis cukraus bei druskos kiekis, kuris gali padidinti diabeto riziką, nulemti aukštą kraujospūdį, nutukimą ir kt.

Nepraleiskite pagrindinių valgymų

Kiekvienas valgymas vaidina labai svarbų vaidmenį. Todėl praleidus net ir vieną valgymą per dieną galima susidurti su neigiamu poveikiu mūsų organizmui ir bendrai savijautai. Mūsų smegenims ir kūnui reikia energijos. Smegenims reikia gliukozės, o jos trūkumas gali sukelti lėtumą. Valgių praleidimas gali sulėtinti ir medžiagų apykaitą, o tai savo ruožtu nulemia svorio augimą ir apsunkina svorio atsikratymą. Kai praleidžiame bent vieną valgymą, mūsų organizme įsijungia „išgyvenimo režimas“, o tai reiškia, kad organizmas ima norėti daugiau maisto nei įprastai, galiausiai nulemiant persivalgymą.

Taip pat skaitykite

Masažai Panevėžyje gydo ir padeda jaustis žvaliau

Mūsų kūną bei mintis gydo ne tik vaistai, bet ir prisilietimai. Būtent todėl masažai Panevėžyje ...