Antradienis , 7 gruodžio 2021
Pagrindinis / Gyvenimas / Ko reikia tranzitui?

Ko reikia tranzitui?

Tranzitas yra oficialius vienokių ar kitokių prekių pervežimas iš vienos valstybės į kitą, reglamentuotas tam tikrais nustatytais dokumentais. Būtent apie juos – tranzitui atlikti reikalingus dokumentus, šiandien ir kalbėsime.

Tranzito deklaracija

Tranzito deklaracija – tai oficialus dokumentas, kuriuo yra tiksliai nurodomos visos norimo atlikti tranzito detalės, kaip pvz. vežamų krovinių tipas, jų kiekis ir tt. Tai yra privalomas dokumentas, kuris yra priduodamas įforminant tranzitą muitinėje. Bet išimtinais atvejais įmanoma išsiversti ir be tranzito deklaracijos – kalbame apie atvejus, kai vietoj jos yra naudojami oficialūs dokumentai, kurie valstybės, kurioje vyksta tranzito įforminimo procesas, yra pripažįstami kaip tranzito dokumentai.

Tranzito deklaracija
shipdetective.com nuotr.

Užstatas

Tranzito deklaracija yra reikalinga žmonėms, kurie nori pervežti prekes į kitą valstybę, o užstatas yra reikalingas tiems fiziniams ar juridiniams asmenims, kurie atlieka šį procesą. Užstatas – tai nustatyto dydžio pinigų suma, kuri yra sumokama muitinei. Toks užstatas garantuoja tai, jog nekokybiškai atlikto tranzito atveju žala muitinei bus atlyginta, tad jei tranzitas nepavyksta tinkamai, jį atlikęs fizinis ar juridinis asmuo šią pinigų sumą praranda. Tuo atveju, jei visas krovinio pervežimo iš vienos valstybės į kitą procesą praeina be nesklandumų, už šio proceso kokybišką atlikimą atsakingas asmuo prieš tranzitą priduotą užstatą pilnai atgauna.

Prekės

Vienokios ar kitokios tranzito metu pervežamos prekės – taip pat būtinas tranzito dalyvis. Sukonkretinti tai kokie daiktai gali būti vežami tranzito metu yra tiesiog neįmanoma, kadangi į šią savoką įeina praktiškai viskas, o dalimi atvejų – net ir į kitą valstybę keliaujantys žmonės ar transporto priemonės. Jei kalbėsime tik apie potencialiai pervežamus daiktus, dažniausiai jiems importo mokesčiai nėra taikomi, kaip ir kitos prekybos politikos priemonės. Vis dėlto, išskirtiniais atvejais valstybės, į kurią vyksta tranzitas, prekybos politinės priemonės bei importo muitai gali būti aktyvinami, bet dažniausiai tokią situaciją lemia arba konkretus išskirtinis tranzito tikslas ar specifika, arba vienokie ar kitokie įtarimai dėl atliekamo tranzito legalumo ar pervežamų prekių.

Taip pat skaitykite

Masažai Panevėžyje gydo ir padeda jaustis žvaliau

Mūsų kūną bei mintis gydo ne tik vaistai, bet ir prisilietimai. Būtent todėl masažai Panevėžyje ...

Parašykite komentarą