Antradienis , 5 gruodžio 2023
Pagrindinis / Gyvenimas / Stiklas – nepakeičiamas interjero akcentas

Stiklas – nepakeičiamas interjero akcentas

Kiekvienas norime susikurti kuo jaukesnius namus. Tam dažniausiai pasitelkiamos per daugybę šimtmečių pripažintomis tapusios medžiagos: medis, akmuo, stiklas. Pakalbėkime šiandien apie stiklą, kaip nepakeičiamą interjero puošmeną. Šiandieninis stiklo panaudojimas namų ar biuro interjere yra ypatingai platus. Tinkamas apdirbimas ir šiuolaikiškas stiklo pjaustymas atvėrė dar platesnes galimybes. Stiklas vis dažniau yra integruojamas kaip funkcionali ir dekoratyvi detalė ar architektūros elementas.

Anksčiau vyravo neteisingas stereotipas, kad stiklas yra itin trapi, smūgiams neatspari medžiaga, kuri gali labai lengvai sudužti arba įskilti. Šiandien ši problema jau nebėra aktuali, kadangi dabar ši medžiaga specialiai apdorojama bei grūdinama ir taip padidinamas jos atsparumas. Dėl šios priežasties stiklas šiandien jau sėkmingai pritaikomas net įvairioms atraminėms konstrukcijoms, pertvaroms, sienoms, netgi baldams bei įvairioms interjero detalėms. Pavyzdžiui, Milane architektas yra suprojektavęs namą, sukonstruotą tik iš stiklo. Šis pastatas yra visiškai permatomas – skaidrios struktūros. Nors jame niekas negyvena ir jis eksponuojamas tik kaip architektūros kūrinys, vis dėlto šis projektas puikiai įrodo, koks stiklas gali būti universalus ir koks platus yra jo pritaikymas.

Lietuvoje pastaruoju metu projektuojant tiek individualius namus, tiek ir modernius butus, itin didelę paklausą turi dideli vitrininiai langai, sukonstruoti per visą patalpos aukštį. Mūsų šalyje tai nieko nestebina ir yra labai natūralu, kadangi tamsusis sezonas Lietuvoje yra ganėtinai ilgas ir gyventojams norisi gauti kuo daugiau šviesos. Patalpoje su dideliais langais būna žymiai daugiau saulės spindulių, ji atrodo daug erdvesnė ir šviesesnė. Be abejonės, būtinos sąlygos tokiems langams – kokybė ir sandarumas.

stiklas interjere
9homedecoratingideas.com nuotr.

Neretai namuose reikia atskirti erdves ar patalpą padalinti į kelias funkcines zonas. Tokiais atvejais puikus pasirinkimas yra pertvaros iš stiklo. Jos suteikia lengvos konstrukcijos įspūdį, neužgožia erdvės, be to sukuria skaidrumo bei lengvumo efektą. Pertvaroms galima naudoti tiek vientisą skaidrų, tiek ir matinį stiklą, taip pat konstrukcijas su jo intarpais ar vitražo elementus bei stiklo blokelius. Gana originaliai atrodo ir įvairiais raštais specialia technika dekoruotas stiklas. Pastaruoju metu siekiant neapsunkinti erdvės stiklas vis dažniau naudojamas statant laiptus, turėklus ar tvorelės. Tokie sprendimai itin dažnai pritaikomi moderniuose interjeruose bei loftuose.

Iš stiklo galima gaminti net ir baldus. Jie patalpoje sukuria futuristinį stilių. Tokie baldai puikiai atrodo įkomponuoti tiek didelėse, tiek ir mažose patalpose. Įspūdis įėjus į patalpą labiausiai priklauso nuo to, su kuo stiklo baldas derinamas ir kokia aplinka jį supa. Derinant juos su oda ar metalu, bus sukurtas gana konservatyvus minimalistinis vaizdą, su medžiu, fanera ar tekstile – šiltas efektas. Jei siekiate originalumo galite paeksperimentuoti su senais baldais, pvz., ant seno stalo kojų ar tiesiog kelių medinių kaladžių uždėti stiklinį stalviršį, sekcijai arba spintai pritaikyti stiklines dureles. Taip jūsų senieji baldai tarsi atgis naujam gyvenimui.

Labai svarbūs interjere ir įvairūs stiklo aksesuarai, kurių gerokai pagausėjo, kai atsirado įvairių stiklo apdirbimo technikų ir stiklo pjaustymas ar šlifavimas tapo gana paprastai įgyvendinamu darbu. Iš stiklo gali būti kuriami įvairūs aksesuarai: nuo virtuvės indų iki rankų darbo meno kūrinių. Svarbu išsirinkti labiausiai tinkančius ir patinkančius.

Taip pat skaitykite

Pirties krosnelės. Kaip išsirinkti tinkamiausią?

Pirties krosnelės – prieš 15-20 metų Lietuvoje žmonių požiūris į pirtis ir jų krosneles buvo labai ...

Parašykite komentarą